yükleniyor…

 • faizler sıfırlanırsa ne olur

  Merkez bankası bir hata yapar ve faizleri düşürürse olacak olan belli TL daha çok değer kaybetmeye başlar ve enflasyon şimdi olduğundan çok daha yüksek seviyelere çıkar faiz indirmek ekonominizi kurtarmaz yani

  Ekonomi yarraği yer 💪🏻

  Tabi bizde

  faiz düşerse insanlar mevduat hesabın daki paraları çekip harcayacak sanıyorlar da kimse para harcamaz herkez parasını saklıor

  yükleniyor…

  . . . Para da maldır. Ticaret hala eski takas usulü ile yapılır. Bazen on ekmek bir lira eder, bazense bir ekmek on lira. Bu paranın mal karsisinda ki değerini gösterir.

  . . . faizler sıfırlanırsa olacaklar ülkeye göre değişir. Eğer faizler usa ya da benzeri gelişmiş ekonomisi olan bir ülkede sıfirlanırsa büyük miktarı ülkenin borsasına akar. Bir miktarı altın gümüş gibi kıymetli madenlere yönelir, önemli bir miktarı ise yabancı borsalara akar.

  . . . ülkemizde sıfirlanırsa. Tüm bankalar iflas eder. Tüm mudiler bankalara yığılıp paralarını çekerler. Tüme yakın emisyon likit hale gelir.

  . . . bu paranın çok büyük bölümü dövize yönelir. Merkez bu talebi karşılayamaz çok büyük bir kur patlaması olur. Girdileri dövizle olan şirketler çok büyük zarara uğrar ve üretimi durdururlar. Tl ile alıp ihracat yapanlar ise korkunç karlar ederler. Önemli miktarı altına ve gümüşe yönelir. Burada da bir fiat patlaması olur.

  . . . sonuç mu. Sonuç tektir. Zengin çok daha zengin olurken. Orta sınıf diye bir şey kalmaz. Fakir çok daha fakir olur.

  Zengin zenginliğine zenginlik katar

  (bkz)
  gbkz
  ybkz
  spoiler
  görsel
  video
  link
  0 / 2500
  entry girebilmek için kayıt ya da giriş yapınız.
  odio sözlük
  Aramıza hoşgeldiniz! Eğer üye değilseniz aşağıdan üye olabilir, ya da giriş yapabilirsiniz!
  odiosozluk odiosozluk odiosozluk

  yükleniyor…