Yazar adı gereklidir!

Göster Şifre gereklidir!

Şifreni mi unuttun?

Yazar adı gereklidir!

E-posta gereklidir!

Göster Parola gereklidir!

10 + 10 =

Şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdan kayıt olduğunuz e-posta adresinizi girin ve şifrenizi sıfırlayın.

E-posta gereklidir!

Girişe Dön

Kapat

faizler sıfırlanırsa ne olur

Zengin zenginliğine zenginlik katar

. . . Para da maldır. Ticaret hala eski takas usulü ile yapılır. Bazen on ekmek bir lira eder, bazense bir ekmek on lira. Bu paranın mal karsisinda ki değerini gösterir.

. . . faizler sıfırlanırsa olacaklar ülkeye göre değişir. Eğer faizler usa ya da benzeri gelişmiş ekonomisi olan bir ülkede sıfirlanırsa büyük miktarı ülkenin borsasına akar. Bir miktarı altın gümüş gibi kıymetli madenlere yönelir, önemli bir miktarı ise yabancı borsalara akar.

. . . ülkemizde sıfirlanırsa. Tüm bankalar iflas eder. Tüm mudiler bankalara yığılıp paralarını çekerler. Tüme yakın emisyon likit hale gelir.

. . . bu paranın çok büyük bölümü dövize yönelir. Merkez bu talebi karşılayamaz çok büyük bir kur patlaması olur. Girdileri dövizle olan şirketler çok büyük zarara uğrar ve üretimi durdururlar. Tl ile alıp ihracat yapanlar ise korkunç karlar ederler. Önemli miktarı altına ve gümüşe yönelir. Burada da bir fiat patlaması olur.

. . . sonuç mu. Sonuç tektir. Zengin çok daha zengin olurken. Orta sınıf diye bir şey kalmaz. Fakir çok daha fakir olur.

faiz düşerse insanlar mevduat hesabın daki paraları çekip harcayacak sanıyorlar da kimse para harcamaz herkez parasını saklıor

Tabi bizde

Ekonomi yarraği yer 💪🏻

Merkez bankası bir hata yapar ve faizleri düşürürse olacak olan belli TL daha çok değer kaybetmeye başlar ve enflasyon şimdi olduğundan çok daha yüksek seviyelere çıkar faiz indirmek ekonominizi kurtarmaz yani

odio sözlük
Aramıza hoşgeldiniz! Eğer üye değilseniz aşağıdan üye olabilir, ya da giriş yapabilirsiniz!
odiosozluk odiosozluk odiosozluk